Kausi pakettiin päättäjäisten myötä la 27.4

Seuraväki kokoontui la 27.4 Kittilän urheiluhallille viettämään salibandykauden 2018-2019 päättäjäisiä. Pelaajien vanhemmat pääsivät haastamaan juniorit ystävyysotteluissa ja aikuispelaajat vahvistivat tiimejä tarpeen mukaan.

Iltapäivällä tapahtuman päätteeksi palkittiin kauden aikana kunnostautuneet pelaajat, valmentajat ja joukkueet.

Seuran työntekijöistä ja valmentajista koostunut raati valitsi palkitut pelaajat ja Kittilän Kello- ja Korukamarin tarjoamat palkinnot jaettiin seuraavasti:

1. Vuoden tsemppari

G-pojat Einari Konki
F-pojat Jimi Alakunnas
E-pojat Aleksi Erkkilä
D-pojat Valle Poikkijärvi
B/C-pojat Arttu Latvala
F/G-tytöt Jenna Jauhojärvi
D/E-tytöt Inna Korpi-Halkola

Naiset II Elisa Alakärppä
Naiset edustus Maria Pälä
Miehet III Kimmo Hedemäki
Miehet II Juha Ihalainen
Miehet edustus Roni Kilpelä

2. Ahkerin harjoittelija

G-pojat Oleksi Tavi
F-pojat Santeri Moilanen
E-pojat Luka Ojala
D-pojat Roni Herraniemi
B/C-pojat Roni Jylhä
F/G-tytöt Netta Körkkö
D/E-tytöt Minea Ojala

Naiset II Maria Haavikko
Naiset edustus Mari Jokela
Miehet III Jouni Ikäläinen
Miehet II Tuomas Similä
Miehet edustus Markus Pannula

3. A Kehittynein pelaaja

G-pojat Vertti Seppälä
F-pojat Oskar Nikkinen
E-pojat Kaapo Mäkimartti
D-pojat Eetu Mäkitalo
B/C-pojat Tino Aska

F/G-tytöt Oona Ollikainen
D/E-tytöt Inka Moilanen

3. B Paras pelaaja

Naiset II Kerttu Hurtig
Naiset edustus Leena Tölli
Miehet III Jouni Sarajärvi
Miehet II Joni Niemelä
Miehet edustus Matti Autioniemi

4. Vuoden tyttöpelaaja Mari Jokela
5. Vuoden poikapelaaja Roni Jylhä
6. Vuoden naispelaaja Kerttu Hurtig N2
7. Vuoden miespelaaja Joni Niemelä M2

8. Paras maalivahti Ville Kultima M3
9. Paras puolustaja Henna Kuru N1
10. Paras hyökkääjä Hannu Molkojärvi M2
11. Paras pistemies Jouni Sarajärvi M3

12. Paras juniorivalmentaja Leena Tölli D-tytöt
13. Paras aikuisvalmentaja Mikko Hast N2

14. Ahkerin talkoolainen Teemu Pallari M2
15. Vuoden seura-aktiivi Inka Jesiöjärvi N1
16. Paras joukkue D-pojat

17. 300 ottelua seurassa Hannu Molkojärvi M2
18. 300 tehopistettä seurassa Hannu Molkojärvi M2
19. Omistautuminen lajille Tuomas Alaluusua M1

Lisäksi kaikki kerhojoukkueet palkittiin mitalein. Kiitos kaudesta 2018-2019 joukkueille, pelaajille, toimihenkilöille, taustajoukoille sekä erityiskiitos yhteistyökumppaneillemme!

Kommentit on suljettu.